بازیافت پلاستیکها تا سال ۲۰۳۰ به ۷۷ میلیون تن خواهد رسید.

اگرچه تحلیل ها حاکی از آنست که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ بعلت همه گیری جهانی ویروس کرونا ، بازیافت پلاستیکها با کاهش مواجه خواهد شد اما حجم بازیافت مکانیکی پلاستیکها در جهان تا سال ۲۰۳۰ به ۷۷ میلیون تن خواهد رسید.

بنابر نظر بازیافت کنندگان مکانیکی پلاستیکها ، زباله های پلاستیکی در سیاستهای ملی و منطقه ای مورد توجه هستند و صنایع جهانی بازیافت پلاستیک دیگر در کانون توجهات نیستند. آنها در این موضوع ،تاثیر محدودیت چین بر واردات زباله های پلاستیکی از سال ۲۰۱۷ را تحلیل کرده اند. چین سالانه تا ۷میلیون تن زباله پلاستیکی وارد میکرد که اکنون این مقدار به یک پنجم تقلیل پیدا کرده است.

در حالی که تعدادی از کشورهای جنوب شرقی آسیا بخشی از این زباله های پلاستیکی را وارد می کنند، این گزارش بیان می کند که حکومت های محلی شروع به وضع قوانینی برای منع واردات زباله های پلاستیکی کرده اند.

واضح است که تضمینی برای صادرات زباله های پلاستیکی وجود ندارد.

تنها راه درست و قابل اطمینان برای زباله های پلاستیکی کشورها، تامین زیرساختهای جمع آوری و بازیافت متناسب با نیازهای داخل کشور است.

این مطالعه عرضه و تقاضا را در بازار مصرف پلاستیکهای بازیافتی را برآورد کرده است.

همچنین یک نمودار از درصد مصرف صنایع مختلف ارائه شده است که می تواند برای تحلیل پتانسیل بازار در آینده مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *